Навчальний візит до університету Нюртінген-Гайзлінген (Німеччина)
В рамках реалізації проекту ЕРАЗМУС+ SULAWE з 6 по 18 квітня 2024 року відбувся навчальний візит до університету Нюртінген-Гпйзлінген(Німеччина). Українські фахівці підвищували свою кваліфікацію і здобували додаткові знання, які їм знадобляться для розробки Модуля 3 «Діджіталізація в тваринництві».
Перший день візиту розпочався з вітального слова Професор д-р Генріха Шуле та Сари Пфафф. Вони ознайомили учасників візиту з університетським кампусом і розповіли про структуру університету, а також з особливостями навчання в ньому.
Наступного дня увазі українських фахівців було запропоновано презентацію
проекту DiWenkLa та потенціалу цифрових інструментів управління фермами для ефективного молочного скотарства. В проєкті «Цифрові ланцюги додспівпрацюють університети і 17 сільськогосподарських підприємств різного спрямування.
Піся цього Професор, доктор Міхаель Шмід виступив з доповіддю «Потенціал інструментів управління цифровими фермами для підвищення ефективності молочного скотарства» , в якій ознайомив з системою утримання та використання корів симентальської породи, моніторингу здоров’я тварин на прикладі господарства, в якому вона використовується.
Треій день був присвячений візиту до Технічного інституту НГУ , де група українських фахівців ознайомилась з інноваційними цифровими рішеннями у рослинництві, які впроваджуються в рамках проекту SELBEWAG. Після цього робота продовжилась, адже учасники візиту мали змогу ознайомитися з новою технологією аналізу кормів у тваринництві та системою освіти в Німеччині.
Професор, доктор Альберт Штоль презентував потужності та поточні дослідження технічного інституту університету Нюртінген-Гайслінген, щодо аналізу кормів та менеджменту годівлі для зменшення викиду парникових газів.
Йоганнес Фукс розповів щодо нових підходів до організації самоосвіти студентів, а Крістоф Штумпе в своїй презентації «Прогнозування та картування врожайності пасовищ у невеликих регіонах». Розповів про використання різноманітних даних для прогнозування продуктивності пасовищ.
Протягом наступних днів для членів групи було огранізовано відвідування ферм та ознайомлення з практикою ведення сільського господарства за допомогою інформаційних технологій на місцевих фермах.
Фахівці мали можливість ознайомитися з прикладними аспектами цифровізації сільськогосподарського виробництва на прикладі Аграрного центру LAZBW та ферми Drehers Erlebnishof Bad Saulgau. На підприємстві утримують симентальську породу, де впроваджені різноманітні цифрові системи обліку інформації, а саме: на станції випоювання молока та роздавання концентрованих кормів, використання доїльного робота DeLaval, автоматизованих кормових станцій, та використання цифрового визначення вгодованості та живої маси тварин.
Дуже цікавою була екскурсія до музею сільськогосподарської техніки та Hohenheimer Park&Campus.
Музей DLM має техніку для всіх сфер сільського господарства та розповідає про їх користь для навколишнього середовища та суспільства. Концепція музею включає наукове вивчення історії виробництва та документує постійні зміни в історії сільського господарства, а також їх причини та зв’язки.
Університетський кампус є визначною пам’яткою кампусу Хоенхайм та бароковий замок Хоенхайм, оточений історичними парками та ботанічним садом. Лекційні аудиторії, інститути, кафетерії та бібліотеки згруповані навколо замку-кампусу.
Також, в ході візиту було вивчено методологічні підходи до організації самостійного навчання в Університеті Нюртінген-Гайзлінген, технології прогнозування врожайності пасовищ та картографування в дрібномасштабних регіонах.
Учасники проєкту мали можливість ознайомитися з організацією освітнього процесу а саме підвищенням дидактичних здібностей викладачів, інноваційними методами викладення матеріалу, рефлексією вивчення нового, концепцією навчання та спрямування навчання. А також з сучасними методами моніторингу та прогнозування невеликих пасовищ в різних регіонах.
Візит завершився обговоренням, пропозиціями та обмінами думок, завданням та відповідями на нього учасників, врученням сертифікатів