1 липня на базі NGU (Німеччина) розпочався навчальний візит програми SULAWE “Стале тваринництво та добробут тварин”.
Професор д-р Генріх Шуле та Сара Пфафф ознайомили викладацький склад вищих навчальних закладів з програмою навчального візиту. Відбулася коротка екскурсія по місту та огляд кампусу HFWU.
Учасники проекту разом з проф. д-ром Штефаном Шнайдером та Сарою Прафф відвідали дослідницьку ферму HFWU.
Під час другого дня тренінгу для українських викладачів Сара Пфафф представила презентацію “DiWenkLa, фокус на підходах до безперервної освіти/LLL. Аграрна освіта в Баден-Вюртемберзі”.
Потім проф. Генріх Шуле та Сара Пфафф запропонували учасникам навчального візиту обмінятися думками щодо вищої освіти та навчання впродовж життя в Німеччині.
Наступного дня учасники навчальної поїздки відвідали DEULA Баден-Вюртемберг. Марко Ралі виступив з презентацією та провів екскурсію навчальним центром DEULA.
Йоханнес Фукс виступив з презентацією “Підходи до навчання впродовж життя та ділова гра”, а також разом з учасниками проекту вони зіграли в таку гру.
Екскурсія до сільськогосподарського центру Баден-Вюртемберга (LAZBW) була дуже цікавою та корисною.
Центр розділений на 4 напрямки: велика рогата худоба; виробництво молочних продуктів; управління пасовищами; дика природа та рибальство. Учасники проекту разом із Сарою Пфафф та Інессою Маурман відвідали локацію великої рогатої худоби.
Йоганнес Куон, власник ферми, провів цікаву екскурсію для українських фахівців.
Також в рамках програми учасники програми відвідали компанію Energiepark Hahnennest GmbH© Co.KG, яка займається відновленням джерел енергії за допомогою змішаного мулу – інноваційну енергетичну установку для отримання біогазу.
В рамках навчального візиту до Нюрнберга в рамках реалізації проекту SULAWE відбулася цікава зустріч учасників проекту з керівником Державного інституту сільського господарства, продовольства та сільських територій (LEL) Ернстом Бьєргом та представниками Катрін Шабель, Анке Гульц та Сарою Отто.
До складу Інституту входять шість організацій: Навчання та консалтинг; Сталий корпоративний розвиток; Сільський розвиток та ландшафт; Сільськогосподарські ринки та забезпечення якості; Сільська академія Баден-Вюртемберга; Державний центр харчування.
Учасники програми відвідали змішану сімейну ферму TREBER-HOF у Фельбаху. Їхній сільськогосподарський бізнес має коріння у Фельбаху протягом багатьох поколінь. Власник ферми провів цікаву екскурсію. Ферма також пропонує дитячу програму: “Від яйця до курчати”, “Від качана до хліба”, “Від яблука до соку”
Учасники проекту SULAWE відвідали сучасну тваринницьку ферму Galdenhof, яка розташована на краю Швабського Альбу в місті Бюрен-Бальц.
Господарство займається тваринництвом: розведенням великої рогатої худоби, курей-несучок та коней.
Також вирощують: зернові культури, кукурудзу, сочевицю, картоплю, конюшину.
На території ферми працює магазин самообслуговування зі своєю продукцією.
В рамках програми учасники навчального візиту відвідали Німецький сільськогосподарський музей (DLM), який має кілька павільйонів: перехідне картоплярство, транспортні засоби, захист рослин, тракторний зал, збиральна техніка.
Учасники проекту разом з професором Генріхом Шуле та Сарою Пфафф відвідали парк та кампус Гогенгаймера.
Робота проекту SULAWE триває, учасники разом з Сарою Пфафф відвідали Центр освіти та знань (ЦОЗ) Боксберг Державного інституту свинарства. Єва Марія Герц провела екскурсію по стайнях на найважливіших ділянках LSZ. Центр фокусується на сталому та безпечному утриманні тварин в альтернативному сільському господарстві.
Вони прослухали лекцію Ульріха Штрубеля та ознайомилися з традиційними системами і методами утримання та альтернативними, які враховують добробут тварин.
Завершився освітній візит викладачів вищих навчальних закладів в рамках проекту SULAWE. В останній день візиту учасники прослухали лекцію Марен Бернау “Фермінар” (вебінар на фермі) як засіб поширення інформації.
Наприкінці програми було обговорено питання, пов’язані з розробкою курсів НВЖ, проведено оцінку навчальної поїздки та вручено сертифікати про участь у навчальному візиті учасникам.