З 2 по 12 вересня 2024 в рамках міжнародного проєкту рвідбувся навчальний візит до Шведського університету сількогосподарських наук (SLU). Навчання було присвячене розробці курсів для Центрів LLL за напрямом «Добробут тварин». Програма складалась з двох блоків: загально педагогічного та блоку щодо добробуту тварин.
Учасникам було представлено графік, цілі, завдання програми навчання (тренер, Галина Замарацька). Сесілія Алмлов провела огляд підвищення кваліфікації в SLU, зокрема департаменту відділу освіти. Також говорили про електронне навчання (e-learning), підходи в його організації, переваги та недоліки. Олександра Дурсо провела тренінг «Як виглядає соціальний конструктивізм у контексті електронного навчання (e-learning)».
Наступного дня, разом з Ребекою Вестін говорили про утримання та розведення поросят, з Галиною Замарацькою про кастрацію та імунокастрацію кнурів.
Лена Сканберг поділилася результатами дослідів, що проводилися на курчатах та їх вплив на поведінку та здоров’я дорослих курей. Тему яйценосності курей було представлено Ліною Горанссон.
Разом з Роджером Петтерсоном обговорили впровадження штучного інтелекту у вищій освіті, дискутували щодо його можливостей, переваг та викликів для викладачів та здобувачів освіти. Про те, як створити успішну свиноферму, про догляд за свиноматкою в період поросності, опоросу та лактації, відлучення та вирощування, забій свиней говорили з Ребекою Вестін, Торун Валгрен та Анною Валленбек
Також, в рамках проєкту SuLAWe керівник міжнародного відділу з питань освіти Шведського університету сільськогосподарських наук (SLU) Geir Loe презентував досвід організації роботи відділу, підкресливши значний вклад закладу в проведені досліджень, які замовляють державні інституції.
Іоанніс Дімітріу (SLU Глобал) зупинився на питаннях роботи університету з впровадження цілей сталого розвитку, як одного з головних пріоритетів розвитку закладу освіти.
З Хеленою Валл та Малін Грант говорили про особливості розведення, утримання, біобезпеку курей.
Валерія Ладикіна, аспірантка SLU, випускниця Харківський національного університету імені В. Н. Каразіна представила учасникам навчальнлї поїздки результати свої наукових досліджень.
За сприяння проєкту SuLAWe відбувся навчальний візит до сімейної ферми з розведення свиней, у місті Вестерос (куратор групи Lena Tuominen). Ферма є сімейною, середніх розмірів та розташована в центральній Швеції. За рейтингом вона входить до першої десятки. Відповідно до спеціалізації за виробничим типом свинарських підприємств дана свиноферма відноситься до товарної. Тут є поросята, дорослі свині та тварини на відгодівлі. Шведські правила добробуту тварин є найвимогливішими у країнах ЄС
Наступного дня увага була сфокусована на добробуті тварин, їх транспортуванні та якості м’яса. Ці теми обговорювали разом з Ліною Йоранссон, Маттіасом Ґордлундом, Ідою Брандт, Андреасом Карлссон, Леною Туомінен.
Після завершення навчального візиту до шведського університету SLU в рамках проекту ERASMUS+ SULAVE українські фахівці отримали цікавий досвід, який передаватимуть своїм колегам та здобувачам.
Всі учасники програми отримали сертифікати.