Сталість у сільському господарстві – це підхід, під час застосування якого, з одного боку відбувається ефективне виробництво продуктів харчування за оптимального використанням ресурсів, а з іншого – зберігається природнє навколишнє середовище, підтримується родючість ґрунту та біорізноманіття видів. Таке управління ресурсам дозволяє дбати про майбутні покоління.
У рамках реалізації проєкту SULAWE спільно із Bern University of Applied Sciences (BFH-HAFL) було організовано навчання для викладачів університетів можливостям застосування програми RISE (Response-inducing sustainability evaluation). Навчання тривало майже рік (з березня по листопад 2024 року).
Під час навчання представниця BFH-HAFL Veronika Zbinden розповіла про можливості використання методу RISE для оцінки сталості діяльності реальних аграрних підприємств. Представники університетів партнерів проєкту SULAWE були розподілені на робочі групи, кожна з яких проаналізувала окреме підприємство.
Учасники тренінгу вчилися застосовувати отримані теоретичні знання, оцінюючи реально діючі ферми з розведення тварин різних видів та різної потужності.
Так, перша група у складі представників НУБіП та ПДАУ, провели оцінювання господарства ТОВ «Яструбщанське» (ферма з розведення молочної худоби).
Друга група, яка складалася із представників ПДАУ, оцінила діяльність фермерського господарства «ДОБРО-КРАФТ» (ферма з розведення кіз).
Третя група (Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького) оцінила сімейну молочну ферму ФГ «Лелик» із власною переробкою молока.
18 грудня 2024 року відбулася фінальна зустріч де учасники тренінгу презентували результати оцінювання. Доповідачі надали детальну характеристику господарств з використанням методу RISE та запропонували шляхи покращення слабих місць в їх діяльності.
Під час кожної доповіді була проведена дружня дискусія з детальним розбором отриманих результатів.
Насамкінець учасники висловили надію на розширення залученості господарств у програму оцінки сталості програмою RISE і виявили бажання використовувати набутий досвід під час навчання студентів. Кожен з університетів отримав по 30 навчальних ліцензій на 3 роки