Стале тваринництво. Опис модуля
Модуль 1 вміщує в себе навчальний матеріал з теоретичних і практичних основ законодавчої бази України та світу щодо добробуту тварин, технології виробництва продукції свинарства з урахуванням принципів добробуту тварин, загальних фізіологічних та поведінкових особливостей свиней, а також вплив стресу на організм свині.
Під час проходження курсу учасники матимуть можливість отримати інформацію та поради щодо оцінки благополуччя свиней в умовах фермерських та промислових господарств. На основі сучасних європейських практик з використанням міждисциплінарного підходу в курсі буде розкрито вимоги до організації благополуччя тварин під час вирощування різних статево-вікових груп: умовно поросних, поросних, підсисних свиноматок, кнурів-плідників, кнурів-пробників, підсисних поросят, молодняку свиней на дорощуванні та відгодівлі. Окремо в курсі буде висвітлено питання транспортування і забою свиней на основі принципів добробуту.
Навчальний курс сприятиме поширенню та реалізації наукових результатів досліджень у сфері добробуту тварин, сучасні методи виробництва та кращий досвід ведення свинарства в Україні та світі.
Тому основною метою вивчення дисципліни є підготовка кваліфікованих фахівців, здатних використовувати на практиці технології сталого тваринництва та аналізувати причинно-наслідкові зв’язки впровадження їх у виробничу діяльність.
Завдання: технологічні основи сталого тваринництва дозволять здобувачам вищої освіти отримати знання про оцінку фізіологічного стану тварин за промислового їх використання. Критерії та методологія сталого розвитку розглянуті у даному модулі дозволять сформувати на практиці шкалу оцінки сталості ведення тваринництва. Отримані знання дозволять сформувати теоретичну базу та набути практичних, навичок утримання, годівлі та розведення тварин та розробити стратегію управління виробничими процесами на основі кращих ресурсозберігаючих практик.
Базові знання, які надаються в модулі 3:
Основні концепції сталого розвитку тваринництва, еволюція індустріального тваринництва від інтенсивного виробництва до добробуту тварин.
Позитивний ефект застосування методів і прийомів ведення сталого тваринництва промисловому свинарстві, вплив покращених для тварин умов утримання на якість продукції
Основні концепції цифрового тваринництва.
Модуль складається з різних форматів курсу:
Лекції: базове розуміння цифрового тваринництва через інтерактивні лекції.
Відвідування ферм: практичні навички шляхом відвідування ферм із впровадженими принципами добробуту тварин.
Вправи. Застосовуйте те, що ви дізналися, на практиці, виконуючи вправи для закріплення вивченого.
Тематичні дослідження: аналіз реальних життєвих сценаріїв, використання цифрових інструментів.
Дискусії: обговорення актуальних питань для поглибленого вивчення тем курсу.
До кінця цього модуля студенти зможуть:
Засвоїти концепцію сталого розвитку та добробуту тварин.
Описати методику оцінки благополуччя тварин в системі сталого тваринництва.
Проаналізуйте переваги добробуту тварин у веденні промислового свинарства.
Застосовуйте ці технології для покращення здоров’я тварин, добробуту та ефективності виробництва на індустріальних фермах.